Bardzo ważny film dokumentalny „Bunt Stadionów” już można zamawiać na Red is Bad !

W filmie dokumentalnym „Bunt Stadionów” usłyszymy między innymi odpowiedzi na pytania, czego niektórzy, zwykli ludzie nie wiedzą o kibicach piłkarskich, jak to możliwe, że środowiska kibicowskie starły się ostatnio w ostrej walce z rządem i mainstreamowymi mediami.

To co podają nam środki masowego przekazu na temat kibiców to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Pod powierzchnią znajduje się znacznie większa jej część – różne działania, mające niewiele wspólnego ze stereotypami przyjętymi na ich temat. Inicjatywy związane z pomocą Kresowiakom, domom dziecka, inwalidom, innym ludziom potrzebującym pomocy. Są też działania patriotyczne, upamiętniające najnowszą historię Polski, tą nieobecną w podręcznikach historii i o której się nie uczy, i nie rozmawia w mainstreamie. Kibice noszą koszulki patriotyczne. „Bunt Stadionów” opowiada o zmaganiach kibiców i władzy. Obrazek

Odpowiedzi na te i inne pytania stają się podstawą do zadania szerszych pytań o kształt polskiej debaty publicznej oraz kto i jak ją kreuje. O to, co wolno a czego nie wolno powiedzieć we współczesnej Polsce.

Źródło: Odzież patriotyczna / 12zawodnik.pl 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s