Nie wszyscy mogli być na uroczystościach 15 sierpnia które corocznie odbywają się w Płocku.

 Płocczanie migrują za pracą, lub inne obowiązki nie pozwalają być tam, gdzie się chciało być. Sięga się wtedy do lokalnej prasy by przeczytać relacje z interesujących wydarzeń. Co możemy przeczytać w lokalnej prasie z wydarzeń 15 sierpnia w Płocku?. Zaledwie kilka zdań.

Płocczanie złożyli w czwartek kwiaty przed pomnikami Józefa Piłsudskiego i Władysława Broniewskiego, modlili się podczas mszy w katedrze. – Chcemy złożyć hołd tym, którzy walczyli o niepodległość. Choć historia ochrzciła ten dzień jako Cud nad Wisłą, to wywalczona wolność nie była darem, lecz ofiarą wielu tysięcy żołnierzy i ludności cywilnej – mówił przed Płytą Nieznanego Żołnierza prezydent Andrzej Nowakowski. Zamieszczono dwa zdjęcia z których jedno przedstawia klauna w stroju organizacyjnym przed ratuszem.
Taki teraz ma być przekaz dzieciom z wydarzeń historycznych z roku 1920? 
 
Płock, 15 sierpnia to też wydarzenie w Kościele Mariawitów – lokalna prasa zamieszcza też kilka zdań, chociaż uroczystości religijne trwały kilka godzin.
 
Nie wszyscy mają internet, część osób nadal odbiera informacje z gazety lokalnej. Dzień po Święcie Wojska Polskiego, dzień po święcie, które w tradycji polskiej nazywane jest Matki Bożej Zielnej, możemy przeczytać dwa duże teksty na całą stronę o znalezionym jednym zdjęciu i wywiad z politologiem z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu, specjalista od tematyki wyborczej na drugiej stronie.

 

Kto nie był na uroczystościach 15 sierpnia nie dowie się jak było w Płocku. Zapamięta jedynie klauna przed ratuszem.
16. sierpnia 2013.

http://kwisland.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s